125 let založení SDH Pátek

V sobotu 22.6.2013 v ranních hodinách jsme se sešli u hasičské zbrojnice, abychom zahájili přípravy na oslavu našich 125 let SDH PÁTEK. V 11 hodin byl "den otevřených dveří" v hasičské zbrojnici, kde si všichni návštěvníci mohli prohlédnout naše staré i nové fotografie, trofeje mužů, dětí i žen. Po proslovech a předání nového praporu za hasičárnou jsme zahájili průvod obcí se zastávkou u pomníku, kde byl položen věnec. V průvodu nás provázeli i občané naší obce a hasičská technika. Po celý den bylo k dispozici občerstvení (klobásy, zabijačková polévka a prase na grilu). O kulturní vystoupení se postaraly děti z MŠ Pátek, Poděbradské mažoretky a naši mladí hasiči. Mladí hasiči předvedli krásnou ukázku jejich celoroční činnosti. V požárním útoku soupeřila čtyři družstva, a to SDH Kluk, SDH Pňov, SDH Křečkov a SDH Pátek. Na 1. místě se umístlilo SDH Pňov. Následoval také souboj SDH Pátek-muži versus Pátecká kvítka, ve kterém vyhrály ženy! Po ukončení programu následovala taneční zábava, která pro mnoho z nás končila kolem třetí hodiny ráno. Oslavu jsme si všichni moc užili, počasí nám přálo a my se těšíme na naši další oslavu a to už za pět let, kdy s vámi oslavíme 130 let SDH Pátek. Děkujeme za podporu a všem, kdo se podíleli na přípravě oslavy. Děkujeme také všem, kteří v sobotu dorazili k hasičárně, šli s námi průvodem a neopustili nás ani na hřišti.

Velký dík patří sponzorům a také všem občanům naší obce, kteří nám přispěli jakoukoli částkou na obnovu techniky po povodních, čehož si moc vážíme. Děkujeme.

SDH Pátek