120 let založení SDH Pátek

Oslavy 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Pátek proběhly v sobotu 5. července 2008. Dopoledne se konaly hasičské závody na fotbalovém hřišti, aneb „útočí ženy, muži a děti“. Za mohutného povzbuzování všech, kteří se přišli podívat, předvedly jednotky hasičů z Libice nad Cidlinou, Křečkova, Odřepes, Úmyslovic, Všechlap, Velkého Zboží a samozřejmě Pátku, útok na terč. Všem se podařil úspěšný útok, který byl odměněn bouřlivým potleskem publika. Premiéru měli i nejmladší hasiči z Pátku. Vyhodnocena byla všechna družstva a byla odměněna památeční plaketou. Dopoledne bylo zakončeno přistavením vysokozdvižné hasičské plošiny, z které mohli zájemci shlédnout Pátek z výšky 30 metrů. Odpolední program pokračoval u opravené hasičské zbrojnice, kde byly vystaveny fotografie z historie páteckých hasičů. Zájemci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet sjezd hasičským rukávem z plošiny ve výšce do 25 metrů. Místní hasiči poté předvedli ukázkový zásah hašení požáru makety domečku. Zástupci hasičů položili slavnostní kytici na Památník padlých. Na večerní slavnostní schůzi hasičů byli vyznamenáni zasloužilí členové hasičského sboru. Slavnosti byly zakončeny hasičskou taneční zábavou pro širokou veřejnost.

SDH Pátek a novinové články

Nymburský deník 120 let SDH Pátek

Plakát 120let založení SDH Pátek a novinový článek